Drogerie Laboo

LoginGazetka Promocyjna

Nasze sklepy

Strefa urody

Wiosenne porządki w Twojej kosmetyczce!

Email

Nietrafiony prezent? Kosmetyk kupiony pod wpływem impulsu? Topowy cień do powiek, który kompletnie nie pasuje do Twojego typu urody? A może najmodniejsza trzy sezony temu szminka w żarowiastym kolorze?  Wszystko to od dawien dawna zalega w Twojej kosmetyczce?  Czas na zmiany!


Wiosna to idealny moment na zrobienie porządków nie tylko w szafie, ale również na półce z kosmetykami… Nasza redakcja podpowie Wam jak skutecznie zreorganizować swoją kosmetyczkę…:)

Sprawdź termin ważności, czyli prosta matematyka –  stare do śmietnika…

Pamiętajmy, że każdy kosmetyk ma swój termin przydatności, po przekroczeniu którego nie nadaje się do użycia. Istnieją dwa terminy: pierwszy nadrukowany z reguły na wieczku kosmetyku lub na spodzie informuje nas o dacie ważności. Drugi termin mówi o trwałości preparatu po jego otwarciu
i jest oznaczony za pomocą  graficznego znaku- jest nim symbol otwartego słoiczka z liczbą miesięcy, podczas których możemy bezpiecznie używać produktu. Jeśli któryś z tych terminów został przekroczony, bez wahania pozbądź się takiego kosmetyku. Używanie kosmetyku, który utracił swoją ważność może być bardzo niebezpieczne- czasem może jedynie prowadzić do zwykłego podrażnienia, ale często kończy się silną reakcją alergiczną.

Warto również zapoznać się z informacjami dotyczącymi zasad przechowywania kosmetyków- jest to bardzo istotne zwłaszcza przy wszelkiego rodzaju balsamach i fluidach, czy kremach z filtrami przeciwsłonecznymi. Złe przechowywanie, wystawienie kosmetyków na słońce lub zbyt wysoką temperaturę może wpłynąć na jakość kosmetyku i jego właściwości. Zatem, jeśli Twój ulubiony krem do twarzy, który powinien być trzymany w lodówce, spędził z Tobą całe wakacje w torebce, to raczej będziesz musiała go wyrzucić.

Nie zapomnij również o wyczyszczeniu wszystkich swoich pędzli do makijażu. Na rynku istnieje wiele specjalistycznych preparatów do tego przeznaczonych, ale równie dobrze sprowadzą się zwykłe mydło i bieżąca woda.

Gdy pierwsza faza porządków będzie już za Tobą przystąp do etapu drugiego:)

Subiektywny przegląd, czyli czego nie używasz, tego się pozbywasz!

Na początku warto zadać sobie pytanie, kiedy ostatni raz użyłaś danego kosmetyku. Jeśli od ostatniego użycia minęło więcej niż pół roku, to szansa, że zastosujesz go ponownie jest naprawdę  niewielka. Nie ma zatem sensu trzymać takiego kosmetyku na półce i czekać aż się przeterminuje… Ale co z takim fantem zrobić? Tu z pomocą przychodzi nam oczywiście Internet:)

W sieci jest mnóstwo możliwości wymiany nie tylko ciuchów, ale i kosmetyków właśnie. Wiele portali umożliwia barterową wymianę kosmetyków, które z jakichś powodów nie spełniają naszych oczekiwań. Co więcej wymiana nie musi się opierać na zasadzie wymiana kosmetyku na kosmetyk, ale może to być także ciuch za kosmetyk lub odwrotnie. Także jeśli masz w swojej kosmetyczce cień do powiek, który kupiłaś pod wpływem  impulsu, a później okazało się, że ten kolor nie jest dla Ciebie stworzony, ogłoś się w Internecie! Przy okazji możesz złowić prawdziwą perełkę:)

Pomoc służb specjalnych, czyli gdy sama nie dajesz już rady- zasięgnij porady!

Jeśli nie jesteś w stanie sama określić co wyrzucić, a co zostawić,  zdaj się na pomoc specjalistów. Masz do wyboru kilka opcji.

Jeśli dysponujesz większym budżetem, możesz wybrać  się do salonu kosmetycznego, której w swojej ofercie proponuje dermo-konsultacje i dobór odpowiedniej palety kolorystycznej.
Od profesjonalnego doradcy dowiesz się jakich kosmetyków używać  do swojej cery i które kolory pasują do Twojego typu urody.  Ułatwi Ci to podjęcie decyzji , czy cienie w najmodniejszym kolorze zużyć czy jednak się z nimi pożegnać, które kosmetyki warto sobie zostawić, a które lepiej oddać koleżance.

Jeśli Twój budżet nie pozwala na wizytę u kosmetyczki, możesz poprosić o pomoc życzliwą osobę, która obiektywnie oceni, czy dany kolor pasuje do Twojego typu urody i rzeczywiście dodaje Ci uroku.

Z pomocą przyjdą Ci również sklepy sieci  Drogerie Laboo :) Profesjonalny personel doradzi, czym najlepiej się malować, jakie kolory pasują do naszego typu urody i które kosmetyki z najnowszych pokazów mody będą idealnie harmonizowały z Twoją urodą. Konsultantki pomogą również wybrać właściwe dla Ciebie kosmetyki pielęgnacyjne.

I to już właściwie wszystko. Na koniec pozostaje nam już tylko życzyć Wam udanej reorganizacji kosmetyczki i  jedna mała rada:

Jeśli w trakcie porządków zauważycie, że liczba niepotrzebnych kosmetyków jest naprawdę duża, warto w przyszłości ocenić ich przydatność już w sklepie, zanim kolejny źle dobrany krem, czy szminka trafią do Waszej kosmetyczki :)


Zobacz inne artykuły.

 

Naszą gazetkę 
znajdziecie również 
w aplikacji Moja Gazetka : )

POBIERZ