Czy da się sprawić, żeby skóra po goleniu była mniej podrażniona, a sam rytuał golenia nie był tak uciążliwy? Oczywiście, jest to możliwe! Należy tylko zastosować się do kilku praktycznych rad.
Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować skórę. Przed goleniem umyj twarz za pomocą żelu myjącego lub pianki. Następnie zmyj produkt ciepłą wodą (nie gorącą), która spowoduje, że zarost zdecydowanie zmięknie, a skóra się rozluźni. Potem koniecznie użyj kosmetyku do golenia, na przykład żelu lub pianki. Pamiętaj, że produkty najlepiej nakładać za pomocą pędzla do golenia. Ważne, aby kosmetyk został dokładnie rozprowadzony. Należy odczekać chwilę (nie golić od razu po nałożeniu), aż zarost zostanie zmiękczony. Wówczas można rozpocząć golenie, zaczynając oczywiście od partii miękkiego zarostu (czyli policzki i szyja),a następnie stopniowo przejść do podbródka i górnej wargi, gdzie zarost jest sztywniejszy.
W trakcie golenia należy pamiętać, aby naciągnąć skórę od góry, w innym przypadku może dojść do zacięcia. Golić powinno się od góry do dołu, a maszynki nie należy mocno dociskać do twarzy. Jeżeli zarost nie został dokładnie ogolony lub jest sztywniejszy, wtedy powinno się golić pod włos. Nie należy absolutnie golić skóry dwa razy w tym samym miejscu, bo spowoduje to gwarantowane podrażnienie.
Ruchy maszynką powinny być zdecydowane długie i posuwiste. Jeżeli skóra jest bardzo wrażliwa lepiej golić się wieczorem, wtedy możemy mieć pewność, że do rana podrażnienie nie będzie widoczne. Po zakończonym goleniu, należy przemyć twarz ciepłą wodą, aby zmyć resztki kosmetyku lub usuniętego zarostu.
Równie ważny jest sposób traktowania skóry po goleniu. Warto zainwestować w kosmetyk działający łagodząco, nawilżająco i dający poczucie świeżości. Jeżeli skóra jest skłonna do podrażnień , należy zrezygnować ze stosowania preparatów na bazie alkoholu. Produkt nakładamy w miejsce poddane goleniu. Po wchłonięciu możemy na całą twarz nałożyć codzienny produkt pielęgnacyjny, na przykład krem o działaniu nawilżającym lub matującym.
Jeżeli podczas golenia wystąpi skaleczenie najlepiej zastosować ałun, który błyskawicznie tamuje drobne krwawienia i przyspiesza gojenie rany.
Przed goleniem nie polecam pić kawy, gdyż pobudza ona krążenie, zwiększając tym samym przepuszczalność naczyń krwionośnych. Tak więc poranną małą czarną polecam wypić tuż po efektywnym goleniu
PS: Zamieszczone w artykule rady nie dotyczą Panów golących się w zaprezentowany na filmie sposób