Drogerie Laboo

LoginGazetka Promocyjna

Nasze sklepy

Strefa urody

Włosy maluszka

Email

Bez względu na to czy Twoja pociecha urodzi się z bujną czuprynką czy też zupełnie bez włosków, dbanie o główkę maluszka będzie bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji. Poniżej kilka informacji, o których warto pamiętać.

 

W pierwszych tygodniach życia do mycia główki można stosować delikatne dziecięce mydełko. Nie ma potrzeby kupowania specjalnych preparatów, chyba że pojawi się ciemieniucha – wtedy powinno zastosować się leczniczy szampon oraz oliwkę. Nie trzeba też przesadzać z częstotliwością – codzienne mycie jest wskazane tylko w okresach letnich,      gdy dzidziuś się poci. Pamiętajmy, że główka dziecka jest niezwykle wrażliwa i powinniśmy ją dotykać z wyjątkową delikatnością.

Gdy pojawią się pierwsze włoski, warto zainwestować w szampon przeznaczony dla niemowląt. Preparaty te delikatnie oczyszczają główkę z zanieczyszczeń i pozostawiają fryzurkę miękką  i gładką. Absolutnie zabronione jest stosowanie szamponów dla dorosłych! Mają one inne pH i zawierają wiele zbyt silnie działających substancji.

Szampony dla nieco starszych dzieci często wzbogacane są w składniki ułatwiające rozczesywanie. Mają też przyjemny, często owocowy zapach, który troszkę powinien zmniejszyć niechęć maluszka do mycia włosów. Szampony nie powinny powodować podrażnień, gdyby przypadkiem dostały się do oczu, warto więc sprawdzić czy taka informacja znajduje się na opakowaniu.

Po umyciu główki dziecka nie trzemy jej ręcznikiem, ani tym bardziej nie suszymy suszarką. Nadmiar wody delikatnie odciskamy i pozwalamy, aby włoski same wyschły. Trwa to bardzo krótko, gdyż są one cieniutkie i w mniejszym stopniu chłoną wilgoć.

Po każdym myciu należy maluszka uczesać. Używamy w tym celu wyłącznie szczotek z miękkim włosiem. Czesanie ma na celu nie tylko ułożenie fryzurki, ale jest doskonałym masażem skóry głowy. Warto więc wykonywać go nawet wtedy, gdy dziecko ma tylko kilka włosków.

U starszych dzieci, zwłaszcza dziewczynek, może pojawić się problem z rozczesywaniem długich włosów. Aby zapobiec krzykom i płaczom zaopatrzmy się w grzebień z szerokimi ząbkami bądź szczotkę z małymi kuleczkami na ich końcach.

Warto też zainwestować w specjalny preparat w formie spray’u, którym spryskuje się włosy bezpośrednio przed czesaniem. Ułatwia on rozplątywanie włosów, dzięki czemu czesanie staje się przyjemniejsze dla obu stron.


Zobacz inne artykuły.

Naszą gazetkę 
znajdziecie również 
w aplikacji Moja Gazetka : )

POBIERZ