Drogerie Laboo

LoginGazetka Promocyjna

Nasze sklepy

Strefa urody

Stopy w roli głównej, czyli wizyta u podologa

Email

Nieustannie zmieniające się kanony piękna towarzyszą nam od wieków, a piękno ludzkiego ciała stanowiło inspirację nie tylko dla malarzy. Dziś jest podobnie, jednak XXI wiek daje nam znacznie więcej możliwości.

 

Rozwój medycyny estetycznej i kosmetologii spowodował, że niedoskonałości, z którymi ludzie dawniej musieli żyć, my staramy się nieustannie poprawiać. Ideałem ludzkiego ciała jest szczupła sylwetka i gładkie ciało, nie ma  miejsca na niedoskonałości. Często zatracamy się w dbałości o naszą powierzchowność do tego stopnia, że zapominamy o tym, iż zdrowy i piękny wygląd jest uzależniony przede wszystkim od zdrowia całego organizmu.

Nagminnie zdarza się, że dbamy przede wszystkim o miejsca, które są widoczne na co dzień. Dotyczy to również stóp. W naszym kraju, gdzie przez większą część roku przeważają niskie temperatury, jesteśmy zmuszeni do chodzenia w pełnych butach, często nieodpowiednio dopasowanych, wykonanych ze sztucznego tworzywa, co dodatkowo wpływa negatywnie na stopy. Ponadto wstydzimy się swoich stóp, ukrywamy związane z nimi problemy, a po ciężkim dniu tylko je myjemy i, gdy jest taka potrzeba, skracamy paznokcie. Jest to zdecydowanie zbyt mało…

Zmiany pojawiające się na stopach w wyniku nacisku na podłoże mogą pojawić się niemal u każdego z nas. Do najczęściej spotykanych należą zgrubienia na części podeszwowej stóp, czyli tak zwane modzele, inne to pęknięcia naskórka, pięt czy odciski i pęcherze, które nie dodają atrakcyjności naszym stopom. Powszechnym problemem są też zmiany w obrębie płytki paznokciowej. Problem ten bagatelizują szczególnie kobiety, które często stosują lakiery do paznokci i są przekonane, że zmiany w zabarwieniu paznokci pojawiły się w wyniku ich stosowania, co często jest stwierdzeniem błędnym.

Codzienna pielęgnacja stóp jest bardzo ważna, jednak w warunkach domowych nie zawsze jesteśmy w stanie odpowiednio się o nie zatroszczyć. Wówczas należy skorzystać z porad specjalisty, który odpowiednio zaopiekuje się naszymi stopami i gdy zajdzie taka potrzeba,  skieruje do lekarza. Profesjonalną i specjalistyczną pielęgnacją stóp zajmują się gabinety podologiczne, gdzie pracuje odpowiednio wykwalifikowany personel.

Wizyta rozpoczyna się od dokładnego oglądania stóp i  wywiadu, w którym specjalista zadaje pytania odnośnie chorób, cukrzycy czy uczuleń na leki i/lub kosmetyki. Jeśli nie ma poważnych przeciwwskazań do wykonania specjalistycznego pedicure można przejść do kolejnego etapu-części praktycznej, podczas której następuje moczenie stóp, opracowanie frezarką części podeszwowej ze szczególnym uwzględnieniem modzeli i usunięciu odcisków, a następnie opracowanie płytki paznokciowej.

Najprzyjemniejszy etap zabiegu to peeling, po którym można już wsmarować krem lub w zależności od potrzeb nałożyć odpowiednią maskę.

Ostatni etap wizyty w gabinecie podologicznym to przede wszystkim poinformowanie klienta o tym, jak ważna w pielęgnacji stóp i utrzymaniu odpowiedniego efektu jest regularność. W zależności od potrzeb, wizyty powinny odbywać się w odstępach 2-3 tygodniowych.

Specjalista powinien zalecić odpowiednią pielęgnację stóp w domu, a także kosmetyki, które pozwolą dłużej utrzymać efekt pozabiegowy i w znacznym stopniu poprawią kondycję skóry.


Zobacz inne artykuły.

 

Naszą gazetkę 
znajdziecie również 
w aplikacji Moja Gazetka : )

POBIERZ