Drogerie Laboo

LoginGazetka Promocyjna

Nasze sklepy

Strefa urody

Stopy – alfabet pielęgnacyjny

Email

Stopy były, są oraz będą zawsze numerem jeden, jeśli chodzi o środek lokomocji. To przecież na nich opiera się całe ciało. Jednak czy na co dzień okazujesz im swoją wdzięczność? Czy tylko od przypadku do przypadku? Dopieszczanie swoją drogą, ale pielęgnacja stóp powinna znaleźć się w zbiorze Twoich rytuałów pielęgnacyjnych, a nasz alfabet pielęgnacji stóp pomoże Ci w tym.

 

Przed przystąpieniem do zabiegu popularnie zwanego pedicurem, przygotuj sobie wszystkie niezbędne rzeczy. Do miski z ciepłą (nie gorącą) wodą dodaj pastylki musujące, które zmiękczają naskórek. Jeśli takich nie posiadasz, możesz dodać sól morską do kąpieli. Niezbędna będzie tarka lub pumeks w celu usunięcia zrogowaciałego naskórka. Przydatny może być także peeling do stóp, ewentualnie tradycyjny do ciała, lecz musi być gruboziarnisty. Przygotuj sobie krem do masażu (nie może być to oliwka). Na pewno potrzebować będziesz zmywacza do paznokci oraz wacików, a także pilniczka (zdecydowanie polecam pilnik szklany lub mineralny, którego użyć możesz również do odsunięcia skórek) Warto też zaopatrzyć się w cążki do skórek. Na koniec niezbędne będą Ci separatory do palców oraz lakier w kolorze na jaki masz w tej chwili ochotę. Gdy przygotujesz już stanowisko pracy, możesz zabierać się do pracy:

A - absolutnie zmyj stary lakier

Z paznokci u stóp usuń dokładnie pozostałości po „starym” lakierze do paznokci.

B -  bacznie badaj co jest do zrobienia

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek ruchów oceń sytuację, zwróć uwagę nad czym powinnaś się skupić i co jest do zrobienia przy stopach.

K - koniecznie wymocz stopy

Następnie zamocz stopy we wcześniej przygotowanej misce z wodą. Moczenie nie powinno trwać  dłużej niż 5-6 minut. Najpierw zanurz jedną stopę. Gdy będziesz się nią zajmować zamocz drugą.

M - musisz zetrzeć zrogowaciały naskórek

Po wymoczeniu stopa jest dobrze przygotowana do usunięcia martwego naskórka, za pomocą tarki. Zwróć uwagę na miejsca na spodzie stopy, na które następuje największy nacisk, czyli pięty, „poduszki”, czasami także duży i mały palec. Wymagają one szczególnego zainteresowania. Ostrożnie używaj tarki lub pumeksu, aby uniknąć podrażnień i mocnego starcia naskórka na spodzie stopy.

N - niezastąpiony peeling

Po użyciu tarki, skóra na spodzie stopy wymaga wypolerowania. Doskonale nadaje się do tego peeling. Zamocz na chwilę stopy, aby zrobiły się mokre. Następnie nałóż peeling na dłonie i ruchami masującymi rozprowadź produkt na całej powierzchni stopy. Nie zapomnij oczywiście o górnej części stopy, gdyż ta partia również wymaga pielęgnacji. Peeling wykonuj na każdej stopie osobno przez około 2 minuty. Zmyj peeling ze skóry i osusz stopy ręcznikiem.

O - oczywiście wykonaj masaż

Bardzo przyjemnym elementem pedicuru jest masaż stóp. Krem do masażu delikatnie rozgrzej w dłoniach, następnie rozprowadź go po powierzchni stopy aż do kostki, mniej więcej tak jakbyś zakładała skarpetkę. Ruchem głaskającym spowodujesz, że krem dotrze do każdej części stopy. Powtórz tę czynność dwukrotnie zarówno na spodzie, jak i na górze stopy. Potem wykonaj ruch rozcierający (jakbyś robiła niewidoczne kółeczka) od palców w kierunku kostki. Powtórz to dwukrotnie, zarówno na spodzie, jak i górze stopy. Na koniec jeszcze raz pogłaszcz stopy, aby krem lepiej się wchłonął.

P - pilniczek w ruch

Na tym etapie Twoje skórki powinny być już bardzo dobrze zmiękczone, dlatego łatwiej będzie je odsunąć. Do tej czynności użyć możesz wcześniej przygotowanego pilniczka szklanego, który ma specjalnie do tego stworzoną końcówkę. Skórki staraj się odsuwać bardzo delikatnie, aby nie podrażnić tej bardzo wrażliwej okolicy. Szklany pilniczek powinien idealnie odsunąć skórki, ewentualnie je usunąć. Jeżeli uznasz jednak, że jeszcze coś pozostało do usunięcia, użyj cążków do paznokci. Z nimi również zachowaj ostrożność, aby się nie skaleczyć.

R  - rusza pilnik do dzieła

Szklany pilniczek przyda się tym razem do nadania odpowiedniego kształtu paznokciom.

Generalna zasada, której warto się trzymać, to piłowanie paznokci (szczególnie przy największych palcach) na prosto. Jeśli będziesz tak postępować, unikniesz nieprzyjemnego wrastania paznokci. Gdy kształt zadowala Cię już w stu procentach, przemyj paznokcie zmywaczem, aby je odtłuścić przed pomalowaniem lakierem.

S - szalej z kolorem

Pomalowane paznokcie u stóp wyglądają bardzo seksownie. Wybierz lakier, załóż separatory między palce i zacznij malować. Jeżeli lakier tego wymaga, nałóż dwie warstwy.

 

Z - zakończenie

Po wyschnięciu lakieru, na skórki możesz nałożyć oliwkę nawilżającą, a na całe stopy krem pielęgnacyjny, na przykład zmiękczający lub nawilżający. Dla wzmocnienia efektu załóż specjalne bawełniane skarpetki.

Zabieg pielęgnacyjny na stopy powtarzaj nie częściej niż raz w tygodniu, codziennie polecam wmasowywać krem pielęgnacyjny do stóp. Zobaczysz, że Twoja troska o stopy spowoduje, że ten środek lokomocji numer jeden będzie do Twojej dyspozycji przez długie lata :)


Zobacz inne artykuły.

Naszą gazetkę 
znajdziecie również 
w aplikacji Moja Gazetka : )

POBIERZ